v                                                                                                  
Açı Birimleri Çevirme

1 Derece Kaç Grad – 1 Derece Kaç Radyan Eder

Açı ölçü birimleri çevirme rehberinden – derece grad çevirme ve radyan derece ölçüleri birim çevirme hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

DERECE – GRAD – DERECE ÇEVİRME

1 derece kaç grad eder? 1,11 grad yapar.
1 grad kaç derece eder? 0,9 derece yapar.

DERECE – RADYAN – DERECE ÇEVİRME

1 derece kaç radyan eder? 0,0175 radyan yapar.
1 radyan kaç derece eder? 57,3 derece yapar.

Bu çeviride kullanılan birimler: kaç graddır, kaç radyandır, kaç derecedir.

Yukarıda derece – grad hesaplama ve derece – radyan hesaplama örnekleri verilmiştir. Burada yer alan arşın hesaplama tablosu ve birim çevirici değerleri yaklaşık değerler olup; bilimsel ve akademik çalışmalar için hazırlanmamıştır. Kesin ve net bilgiler için bilimsel cetveller, hesap makinesi ve akademik ölçü birimi çeviri programı kullanmanız tavsiye edilir.

*** Grad – radyan – derece hesaplama nasıl yapılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır. Buradaki mevcut bilgilerde eksik, hata ya da yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, yine aynı yolla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by: Wordpress
Kaynaklar