v                                                                                                  
Altın Birimleri Çevirme

Küçükten Büyüğe Altın Sıralaması Tablosu

altın

Altın birim ölçüleri tablosu rehberinden büyükten küçüğe altınların sıralaması örnekleri ve altın tablosu hakkında bilgi ve ipuçları aşağıda yer almaktadır.

KÜÇÜKTEN BÜYÜĞE ALTIN AYARLARI NELERDİR VE SIRALAMASI

14 ayar altın
18 ayar altın
22 ayar altın

BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE ALTINLAR

Çeyrek altın
Yarım altın
Tam altın

Altın ölçüleri ve büyüklükleri, tıpkı resmi para birimi gibi ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilmektedir. Ancak gram altın, külçe altın gibi evrensel birimler de mevcuttur. Aynı zamanda altın fiyatları çeviricisi de ülkeden ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye’de de gram altın, külçe altın, çeyrek altın fiyatlarını belirleyen altın piyasası bulunmaktadır. Ayrıca gramse, cumhuriyet altını, trabzon altını, bilezik, burma, beşi bir yerde, üçlük, reşat altını, hamit altını, has altın gibi altın çeşitleri ülkemizde mevcuttur.

*** Altın ölçümü hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by: Wordpress
Kaynaklar