v                                                                                                  
Alan Birimleri Çevirme

1 Metrekare Kaç Hektar Eder – 1 Hektar Kaç Dönüm

Alan ölçü birimleri çevirme rehberinden – metrekare hektar çevirme ve hektar metrekare alan ölçüleri birim çevirme hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

METREKARE – HEKTAR – METREKARE ÇEVİRME

1 metrekare kaç hektar eder? 0,0001 ha yapar.
1 hektar kaç metrekare eder? 10000 m2 yapar.

Bu çeviride kullanılan birimler: kaç metrekaredir, kaç hektardır, kaç m2.

Yukarıda hektar – metrekare hesaplama ve metrekare – hektar hesaplama örnekleri verilmiştir. Burada yer alan dönüm hesaplama tablosu ve birim çevirici değerleri yaklaşık değerler olup; bilimsel ve akademik çalışmalar için hazırlanmamıştır. Kesin ve net bilgiler için bilimsel cetveller, hesap makinesi ve akademik ölçü birimi çeviri programı kullanmanız tavsiye edilir.

*** ha - m2 hesaplama nasıl yapılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır. Buradaki mevcut bilgilerde eksik, hata ya da yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, yine aynı yolla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

One comment

 • hakan
  28 Aralık 2016 - 16:33 | Permalink

  234.328 metre kare kaç dönüm yapar ? kaç dekar yapar_?

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Powered by: Wordpress
  Kaynaklar