v                                                                                                  
Ağırlık Birimleri Çevirme

1 Gram Kaç Litre – 1 Gram Kaç Pound Eder?

Ağırlık birimleri çevirme rehberinden – gram litre çevirme ve gram pound ölçüleri birim çevirme hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

GRAM – LİTRE – GRAM ÇEVİRME

1 gram kaç litre eder? 0,001 lt yapar.
1 litre kaç gram eder? 1000 gr yapar.

GRAM – POUND – GRAM ÇEVİRME

1 gram kaç pound eder?  0,0022 lbs yapar.
1 pound kaç gram eder? 453,59 gr yapar.

Bu çeviride kullanılan birimler: kaç gramdır, kaç litredır, kaç pounddur.
Bu çeviride kullanılan kısaltmalar: Pound’un kısaltması:lbs, Gram’ın kısaltması: Gr, Litre’nin kısaltması: lt

Not: Ağırlık Birimleri Sayfamızdaki Litre, Mililitre ve Gallon Çevirileri, kullanılan sıvının su olduğu varsayılarak yapılmıştır. Eğer farklı bir sıvı maddenin herhangi bir ağırlık biriminden litre, gallon veya mililitreye çevirisini yapıyor iseniz, o karışımın veya maddenin özkütlesini (yoğunluğunu) bilmeniz gerekmektedir. Gerekli hesaplamayı yapmak için (Yoğunluk = kütle / hacim) formülü kullanılabilir.

Yukarıda gram – litre hesaplama ve gram – pound hesaplama örnekleri verilmiştir. Burada yer alan gram hesaplama tablosu ve birim çevirici değerleri yaklaşık değerler olup; bilimsel ve akademik çalışmalar için hazırlanmamıştır. Kesin ve net bilgiler için bilimsel cetveller, hesap makinesi ve akademik ölçü birimi çeviri programı kullanmanız tavsiye edilir.

*** Gram – pound – litre hesaplama nasıl yapılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır. Buradaki mevcut bilgilerde eksik, hata ya da yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, yine aynı yolla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

One comment

 • sude
  5 Aralık 2016 - 20:32 | Permalink

  1,76 gr/lt kaç gr*lt eksi yapar

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Powered by: Wordpress
  Kaynaklar