v                                                                                                  
Alan Birimleri Çevirme

1 Evlek Kaç Dönüm – Kaç Metrekare Yapar

Alan birimleri çevirme rehberinden evlek – metrekare çevirme ve metrekare – dönüm ölçüleri birim çevirme hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

EVLEK – DÖNÜM – EVLEK ÇEVİRME

1 evlek kaç dönüm eder? 0,25 dönüm yapar.
1 dönüm kaç evlek eder? 4 evlek yapar.

EVLEK – METREKARE – EVLEK ÇEVİRME

1 evlek kaç metrekare eder? 250 m2 yapar.
1 metrekare kaç evlek eder? 0,004 evlek yapar.

Bu çeviride kullanılan birimler: kaç metrekaredır, kaç evlektir, kaç dönümdür
Bu çeviride kullanılan kısaltmalar: Metrekare’nin kısaltması m2, Dönüm’in kısaltması dönüm, Evlek’ın kısaltması evlek

Yukarıda evlek -metrekare hesaplama ve dönüm – metrekare hesaplama örnekleri verilmiştir. Burada yer alan evlek hesaplama tablosu ve birim çevirici değerleri yaklaşık değerler olup; bilimsel ve akademik çalışmalar için hazırlanmamıştır. Kesin ve net bilgiler için bilimsel cetveller, hesap makinesi ve akademik ölçü birimi çeviri programı kullanmanız tavsiye edilir.

*** dönüm – evlek – m2 hesaplama nasıl yapılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır. Buradaki mevcut bilgilerde eksik, hata ya da yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, yine aynı yolla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

2 Comments

 • Mustafa
  24 Aralık 2018 - 00:44 | Permalink

  18 evlek kaç dönüm yapar

 • Ali Tarık serçe
  26 Haziran 2019 - 08:23 | Permalink

  Selam Izmir/ödemiş de kullanılan koca dondönüm 60a 60 ve
  Diğer 55e 55 ve encok kullanılan ise 50ye 50 dir.. soru: 1-bir adım kaç metredir.2- Yukarıdaki dönümler kaç metrekaredir. 3- Evlek ve dönüm adi nereden gelmektedir.4-donum ve evlek hala neden kullanılmaktadır. 5-dönüm ve evlekin kullanılmasının pratikte ne gibi avantajları vardır.6- resmi olarak dönüm ve evlek hangi ölçülerde kabul edilmektedir.6- harita mühendislerine göre neden 1 dönümü 1436 m2 olarak kullanmaktadırlar.7- dönüm hakkında daha geniş bilgiler verebilirmisiniz iyi çalışmalar

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Powered by: Wordpress
  Kaynaklar