v                                                                                                  
Hacim Birimleri Çevirme

1 CM3 Kaç Litre – Kaç ML Yapar

Hacim birimleri çevirme rehberinden santimetreküp – litre çevirme ve litre – mililitre ölçüleri birim çevirme hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

CM3 – LİTRE – CM3 ÇEVİRME

1 cm3 kaç litre eder? 0,001 lt yapar.
1 litre kaç cm3 eder? ? 1000 cm3 yapar.

CM3 – MİLİLİTRE – CM3 ÇEVİRME

1 cm3 kaç mililitre eder? 1 ml yapar.
1 mililitre kaç cm3 eder? ? 1 cm3 yapar.

Bu çeviride kullanılan birimler: kaç litredir, kaç santimetreküptür, kaç mililitredir
Bu çeviride kullanılan kısaltmalar: Mililitre’nin kısaltması ml, Santimetreküp’ün kısaltması cm3, Litre’nin kısaltması lt

Yukarıda cm3 – lt hesaplama ve lt – ml hesaplama örnekleri verilmiştir. Burada yer alan santimetreküp hesaplama tablosu ve birim çevirici değerleri yaklaşık değerler olup; bilimsel ve akademik çalışmalar için hazırlanmamıştır. Kesin ve net bilgiler için bilimsel cetveller, hesap makinesi ve akademik ölçü birimi çeviri programı kullanmanız tavsiye edilir.

*** ml – lt – cm3 hesaplama nasıl yapılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır. Buradaki mevcut bilgilerde eksik, hata ya da yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, yine aynı yolla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by: Wordpress